ملک ما
دسته
ملک ما

مشاور املاک یک عامل است ، که به افراد در خرید و فروش املاک و مستغلات کمک می کند. وظایف آنها شامل بررسی لیست املاک ، بحث در مورد شرایط فروش و تهیه پیش نویس قرارداد است،  و بررسی مدارک احراز هویت طرفین وملک می باشد.

نقش مشاور املاک

ارائه یک رویکرد بی طرفانه

مشتری باید حس کند مشاورین در توصیه هایش صداقت وجود دارد و رویکردی بی طرفانه دارند. وقتی با یک مشاور املاک کار می کنید، باید در نظر داشته باشید که آنها به صورت کمیسیون کار می کنند.

ارزیابی دقیق از وضعیت شما

بدیهی است که یک بنگاه املاک و مستغلات یک هدف واحد برای کمک به مشتری در خرید یا فروش ملک دارد. با این حال ، اهداف یک مشاور املاک بسته به شرایط خاص شما می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، شما همچنین می توانید یک مشاور املاک و مستغلات استخدام کنید تا نظر کارشناسی بی طرفانه ای راجع به این موضوع داشته باشد.

تعیین روشن اهداف

وظیفه مشاور تعیین بهترین روش برای دستیابی به اهداف شما به طور مقرون به صرفه و به موقع است.

مشاوران املاک و مستغلات می توانند به شما بینش ارزشمندی در مورد ارزش خرید مورد نظر ، و همچنین ارزش و ثبات بازار محلی مسکن بدهند. همچنین می تواند تصویری کامل تر از شما فقط به عنوان یک مشاور املاک برای تصمیم گیری در اختیار شما قرار دهد.

تعیین اهداف مشخص توسط مشاور املاک

مسئولیت های مشاورین املاک

مشاورین املاک در اجاره ، خرید یا فروش املاک صنعتی ، تجاری یا مسکونی به مشتریان کمک می کنند. آنها همه چیز را جستجو می کنند ، از جستجوی املاکی که نیازهای مشتری را برآورده می کند و تهیه قرارداد تا زمان بندی بازدیدها و مسئولیت های اصلی آنها شامل موارد زیر است:

 • دیدار ، بحث و درک نیازهای فروشندگان
 • به مشتریان در مورد شرایط بازار، قیمت ها و وام مسکن مشاوره دهد
 • قرار ملاقات های مناسب برنامه های مشتری
 • انجام تحقیق در مورد بازار محلی با مقایسه خواص و بررسی فعالیت بازار برای تعیین قیمت فروش
 • لیست کردن خواص با خدمات و امکانات رفاهی مربوطه
 • برقراری ارتباط بین خریداران و فروشندگان برای مذاکره در مورد قیمت ها با استفاده از توانایی ها و دانش بازاریابی آنها
 • گرفتن عکس های دیجیتالی از املاک برای ارائه به خریداران
 • افشای هرگونه اطلاعات جدید به خریداران و ارائه هرگونه جزئیات در مورد خواص دیده شده ملک
 • هماهنگی لازمه برای بازدید و ارائه پیشنهاد خرید در یک ملک
 • حضور در تاریخ های بستن قرار داد و پشتیبانی از مشتریان

بازار یابی

 • ساخت و توزیع انواع مطالب تبلیغاتی
 • صفحات مختلف آنلاین و رسانه های اجتماعی را برای املاک و مستغلات مدیریت کنید
 • اجرای کمپین های تبلیغاتی
 • یک وبلاگ یا وب سایت برای املاک

او شناخت خوبی از بازار دارد

نماینده شما به عنوان متخصص در زمینه املاک، شناخت بسیار خوبی از بازار منطقه مسکونی شما خواهد داشت. از این نظر، می توانید به او اعتماد کنید تا قیمت مناسبی را تعیین کند که به شما امکان می دهد خانه خود را در اسرع وقت بفروشید.

هنگامی که به دنبال خرید ملک هستید، او می تواند در مورد مناطق یا مکان های توصیه شده ای که باید از آنها دوری کنید به شما توصیه می کند تا در نهایت از خرید خود پشیمان نشوید.

نمایندگان در تعطیلی چه نقشی دارند؟

آژانسهای املاک و مستغلات نیز در زمان بسته بودن (تعطیلات) نقش دارند. در تمام مراحل کار ، نمایندگان بین مشتری و طرف مقابل خود ارتباط برقرار می کنند. ارتباطات در حین بسته شدن قرار داد نیز ادامه دارد. آنها ممکن است آخرین گام در خانه نزدیک به تاریخ بسته شدن را پیشنهاد دهند. به شما این امکان را می دهد که از زمان عقد قرارداد اولیه خسارتی وارد شده باشد.

بنگاه های معاملات املاک و مستغلات همچنین از دقت و صحت و رعایت کلیه شرایط و ضوابط قبل از انتقال سند منزل ، اطمینان حاصل می کنند. اشتباهات اتفاق می افتد و این کار یک نماینده است که قبل از نهایی شدن همه چیز آنها را پیدا و اصلاح می کند.

اگر نماینده نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟

اگر خودتان در حال خرید یا فروش خانه هستید ، کلیه وظایف بنگاه های املاک و مستغلات که قبلاً ذکر شد به عهده شما است. اگر خانه خود را می فروشید ، شما مسئول فهرست کردن خانه خود ، بازاریابی در آن ، تهیه مدارک لازم ، مذاکره در مورد قیمت و کار با طرف مقابل هستید.

اگر در حال خرید هستید ، دستانتان نیز پر است. پیشنهادات خود را ارسال می کنید ، در مورد قیمت گذاری مذاکره می کنید ، بازرسی ها را انجام دهید و تمام کارهای قانونی مربوط به خرید خانه را انجام می دهید .

اولین بازدید ملکی

اولین بازدید از یک خانه یک لحظه کلیدی برای مشتری است که به دنبال خرید ملک است.در این بازدید، مشتری در واقع این فرصت را خواهد داشت که ملک را ارزیابی کند و تمام سوالات مهم را بپرسد. بنابراین ضروری است که مشاور املاک آماده باشد، ارتباط موثر داشته باشد، سازگار و عینی باشد

املاک و مستغلات چیست؟

املاک و مستغلات به سه دسته مسکونی، تجاری و صنعتی تقسیم می شوند. سرمایه گذاری در خانه مسکونی در مقایسه با املاک تجاری بسیار ارزان تر است و برای افراد امکان پذیرتر است. با این حال، ملک های تجاری با ارزش تر و پایدارتر هستند.

ملک های تجاری شامل سازه های غیر مسکونی مانند ساختمان های اداری، انبارها و ساختمان های خرده فروشی است. این ساختمان‌ها ممکن است مستقل یا در مراکز خرید باشند.

نتیجه گیری

وظایف اصلی مشاور املاک کمک به مشتریانشان از طریق خرید و فروش است . که بهترین مشاوره مربوط به تجارت املاک (زمین، آپارتمان و مغازه ) را به مشتری خود ارائه می دهد زیرا وی دانش عمیقی در مورد این موارد دارد.که در تمام مراحل قانونی خرید ملک به مشتری و فروشنده خود کمک می کند.همچنین باید بتواند و مایل به کار در تعطیلات آخر هفته و ساعات طولانی باشد.

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *